HAARP sekcia

Úvod k HAARP
Mapa při Gakone
HIPAS
Z médií
 

HAARP sekcia

Co je to HAARP
Proč Aljaška?
Program HAARP
Z historie
Hodnota
Unikátnost
Kdo HAARP tvoří
Výzkum ionosféry
IRI a význam
 

HAARP sekcia

Záhadné HAaRP
Pro a proti
Film Jesseho Venturu
Japonské neštěstí
Nejasnosti webu
Závěr
 
 

 

HAARP pro a proti

Každé verzi, buď že je to tajná americká zbraň, nebo jde jen o opravdu výzkumné středisko, nahrává několik věcí, detailů a důkazů. Na každou stranu je možné se přiklonit, protože přináší něco, co může znamenat jednoznačný důkaz. Známe tedy dvě možné verze ubírání se myšlení lidí, dva verze odůvodnění smyslu a činnosti zařízení a celkově tedy dvě verze, které celou věc a její záhadnost vysvětlují. Alespoň v této míře jsou to: více...

 

Reklama

Sháníte nějakou hypotéku?

Zepjtejte se na online poradně, nebo si počtěte na Magazínu o Praktickém životě, případně zkuste rady.

Účetní programy AdmWin

Provázaná fakturace na zakázky a sklady, účtenky, prodejky, nabídky, objednávky, poptávky. 
 

 

HAARP info
Hodnota a význam výzkumu:
Naše společnost se již naučila využívat ionosféru, ale ještě je mnoho věcí o její fyzice, chemickém složení a reakcí na slunce, o kterých se máme ještě co dozvědět. Zkoumat ji lze z hora pomocí satelitů, ale i po starém, pomocí balonů, případně díky vysoce lítajícimi letadly. Hlavní proud teorie výzkumu se zaměřuje na sledování ionosféry a její dopad na komunikační systémy. Aktivní ionosférické zařízení jako je HAARP poskytují podrobné informace, které nelze získat jinak. Speciální radar (ISR) - Incoherent Scatter Radar by měl být součástí observatoře v HAARP, aby pomohl v studií ionosféry pomoci i při zkoumání co nejmenších vazeb.

Ionosféra ovlivňuje moderní společnost v mnoha směrech. Schválené společností jako Voice of Amerika (VOA) nebo British Broadcasting Corporation (BBC) stále využívají systém odrážení vysílačů díky ionosféře a odrážení signálu od ní. Ionosféra nabízí několik funkcí pro komunikaci obchodních lodí s pevninou, slouží pro transoceánske letadla, jejich komunikaci, ale i pro vojenskou komunikaci a sledovací vyhledávací systémy. Slunce je dominantním faktorem na ionosféru a solární činnosti. Erupce na slunci, koronálne výstrysky a činnost slunce může zapríničiť výpadky komunikace a spojení ve světě.

Signály vysílané do a zároveň ze satelitů a pro navigační účely musí projít ionosférou. Ionosférické nesrovnalosti objevující se kdekoli na světě, nejčastěji v oblasti rovníku, mohou mít vliv na výkon a přesnost zařízení. V arktických zeměpisných šířkách ionosféra nese proud o velikosti až milion ampérů. Takový proud se nazývá polární electrojet. Může jej ovlivnit Slunce. To se běžně stává v přírodě. Nelze tento jev uměle reprodukovat aktivním ionosférické výzkumem. Citlivé přístroje jako na HAARP mohou však sledovat vývoj přírodních magnetických bouří a poskytnout tak pohled do chování fyzických mechanismů naší ionosféry.

Ionosféra je ve skutečnosti plazma, což je ve vesmíru podle odborníků nejrozšířenější skupenství. Plazma také na Zemi je nazývána čtvrtým skupenstvím. Známe totiž pevné, kapalné a plynné tři základní skupenství a čtvrté je právě plazma. Plazmy neexistují ve volné přírodě Země a jen těžko se dají získat pro laboratorní studie. Mnoho současných aktivních ionosférických výzkumných programů se snaží o lepší pochopení tohoto druhou hmoty právě studiem ionosféry, člověku nejbližší formě vyskytující se plazmy.

Moderní doba umožnila počítačem vyrábět simulace ionosférické procesů. Počítačové vizualizace a jejich vývoj nám umožňují vidět různé turbulence a reakce, které se běžně vyskytují v ionosféře během geomagnetického bouřek a můžeme vidět výsledné efekty, které mají vliv na naše telekomunikační zařízení a navigace. HAARP umožňuje tyto různé procesy dočasně simulovat v omezené oblasti přímo na zařízení.Obsah oficiálních textů a fotografii, oficiální stránky zařízení HAARP http://www.haarp.alaska.edu Obsah vlastní, názory, vlastní zpracování, dizajn a myšlenky © HAARP.cz © All right reserved 2010/2011 - stránky nejsou oficiálním zdrojem informací. Jakákoliv další neoprávněná distribuce je zakázána.