HAARP sekcia

Úvod k HAARP
Mapa při Gakone
HIPAS
Z médií
 

HAARP sekcia

Co je to HAARP
Proč Aljaška?
Program HAARP
Z historie
Hodnota
Unikátnost
Kdo HAARP tvoří
Výzkum ionosféry
IRI a význam
 

HAARP sekcia

Záhadné HAaRP
Pro a proti
Film Jesseho Venturu
Japonské neštěstí
Nejasnosti webu
Závěr
 
 

 

HAARP pro a proti

Každé verzi, buď že je to tajná americká zbraň, nebo jde jen o opravdu výzkumné středisko, nahrává několik věcí, detailů a důkazů. Na každou stranu je možné se přiklonit, protože přináší něco, co může znamenat jednoznačný důkaz. Známe tedy dvě možné verze ubírání se myšlení lidí, dva verze odůvodnění smyslu a činnosti zařízení a celkově tedy dvě verze, které celou věc a její záhadnost vysvětlují. Alespoň v této míře jsou to: více...

 

Reklama

Sháníte nějakou hypotéku?

Zepjtejte se na online poradně, nebo si počtěte na Magazínu o Praktickém životě, případně zkuste rady.

Účetní programy AdmWin

Provázaná fakturace na zakázky a sklady, účtenky, prodejky, nabídky, objednávky, poptávky. 
 

 

HAARP info
IRI vysílač a jeho význam:
IRI je fázový vysílač určen pro přenos úzkých paprsků vysokých signálů v rozsahu 2,8 až 10 MHz. Anténa je postavena na štěrkovém podloží širokém 33 akrů. Celkově jej tvoří 180 věží vysokých 72 palců namontovaných na termočlánky rozloženy 80 palců od sebe v 12x15 pravoúhlých mřížkách. Každá věž podporuje při svém vrcholu dva zkřížené dipóly antény. Jeden je pro dolní pásmo (2,8 až 8,3 MHz), druhý pro horní pásmo (7 až 10 MHz). Systém antén je nepřístupný a obklopen plotem, aby nedošlo k poškození zařízení nebo aby se vysoká zvěř neporanila. Elektřinu dodává 5 elektrářenských 2500 kW generátorů, každý vedený s dieselovým agregátem se silou 3600 koní. Čtyři generátory jsou udržované pro provoz, pátý slouží jako rezervní pro případ poruchy. Vysílaný signál se rozkládá při cestě nahoru, částečně se absorbuje v nadmořské výšce. Signál je v malém objemu několik desítek kilometrů vysoko, za to nejsilnější je pochopitelně ještě při zemi při zařízení. Zbylá část signálu se buď odráží od ionosféry zpět na zem, nebo přechází přes ionosféru do vesmíru. Než signál dorazí k ionosféře, intenzita signálu HF je menší než 3 microwatty na cm2 - což je tisíckrát menší než sluneční přírodní elektromagnetické záření dopadající na Zemi a stokrát méně, než změny v intenzitě přirozené ultrafialové sluneční UV energie, která vytváří ionosféru.HAARP disponuje radarem, který může zjistit letadla v okolí a tak se po zjištění přítomnosti letadla nebo létajícího stroje zařízení vypne, aby jeho působení nemohlo nijak narušit přístroje na palubě, nebo bezpečnost posádky.


Obsah oficiálních textů a fotografii, oficiální stránky zařízení HAARP http://www.haarp.alaska.edu Obsah vlastní, názory, vlastní zpracování, dizajn a myšlenky © HAARP.cz © All right reserved 2010/2011 - stránky nejsou oficiálním zdrojem informací. Jakákoliv další neoprávněná distribuce je zakázána.